• armatura bezdotykowa
    armatura bezdotykowa

armatura bezdotykowa

Przedstawiamy ofertę nowoczesnych, automatycznych urządzeń sterujących wypływem wody. Urządzenia te są projektowane i produkowane w firmie SENZOR, łącząc w sobie zasady progresywnej i ekonomicznej optoelektronicznej zasady działania z elegancją i komfortem. Użytkownikom oferują wiele zalet.

Urządzenia bezdotykowe firmy SENZOR cechują następujące zalety:

Oszczędność wody

Zastosowanie tych urządzeń gwarantuje zużycie tylko niezbędnej, ale przy tym dostatecznej ilości wody. Można w ten sposób uzyskać oszczędności rzędu około 40-80%. Z kolei oszczędzając wodę ciepłą, znacząco oszczędzamy również energię. Urządzenia zawierające regulatory przepływu zezwalają na przepływ jedynie nastawionej ilości wody, niezależnie od ciśnienia w wodociągu.


Higiena środowiska

Elementy składowe urządzeń są gładkie dzięki chromowaniu ich powierzchni, albo zostały wyprodukowane ze stali nierdzewnej z
zaokrągleniami, bez części wystających. Osłony ochronne nie posiadają śrub mocujących, zatem ich czyszczenie zostało bardzo uproszczone. Urządzenia pracują bez potrzeby dotyku rękami. W celu dotrzymania warunków higieny środowiska, automaty spłukujące pisuary spłukują je automatycznie po 12 godzinach od ostatniego korzystania z nich. Automaty spłukujące miski ustępowe zaopatrzono także w ręczne regulatory, umożliwiające dodatkowe spłukiwania podczas sprzątania.


Zasada automatyzacji czynności

Przestrzeganie tej zasady gwarantuje użytkownikowi wysoki komfort. Czynność spuszczania wody jest sterowana mikroprocesorem, który na podstawie informacji z czujnika optoelektronicznego, w zależności od zadanego programu, otwiera albo zamyka zawór elektromagnetyczny, umieszczony w systemie rozrządu wody.


Długa żywotność

Jest gwarantowana wyborem doskonałej jakości komponentów oraz zastosowaniem odpowiedniego stopnia ochrony przed wilgocią występującą w środowisku, w którym urządzenia pracują. Zawór elektromagnetyczny znajdujący się po stronie wejściowej, jest chroniony łatwo wymienialnym filtrem o wysokim stopniu filtracji. Sam zawór zawdzięcza swoją długą żywotność tłumieniu jego pracy, a tym samym jego działanie nie powoduje szkodliwych uderzeń w przewodach wodociągowych.


Bezpieczeństwo pracy

Wynika z zasad konstrukcji, dzięki niskiemu napięciu zasilającemu (12 V, 6 V), niewrażliwości na inne źródła światła, ochronnej funkcji zaworu termostatycznego zapobiegającemu oparzeniom, lub programowi mikroprocesora, który umożliwia ochronę przed zalaniem pomieszczenia w przypadku nieustannego zacienienia czujnika.


Ochrona przed zniszczeniem wskutek użycia nadmiernej siły fizycznej

Chociaż praktycznie nie istnieje doskonała ochrona przed uszkodzeniami tego typu, rozwiązania konstrukcyjne urządzeń starają się takie możliwości zminimalizować. Chodzi przede wszystkim o gładką, masywną osłonę przednią, szczelnie przylegającą do powierzchni ściany, ukryte zamocowania oraz blok elektroniki ukryty w ramionach wylotu wody urządzeń umywalkowych.


Montaż, konserwacja

Armatury zostały zaopatrzone w przyłącza gwintowane po stronie wejściowej i wyjściowej. Kompletną dostawę uzupełnia zawór kulowy zamykający, umieszczany przed wejściem do zaworu elektromagnetycznego. Części armatury, które mają być zabudowane w ścianach, są umieszczone w przeznaczonych do instalacji skrzynkach montażowych z tworzyw sztucznych. Urządzenia charakteryzują się doskonałym dostępem do wszystkich części konstrukcji podczas konserwacji albo ewentualnych napraw. Wyroby są także przystosowane do instalacji w lekkich montowalnych systemach ścianowych.


Katalogi PDF do ściągnięcia:
__________________________